Jakie są przyczyny i sposoby zakażenia kłykcinami kończystymi?

Kłykciny kończyste są niewielkimi , kalafiorowymi oraz cielistymi guzkami. Pojawiają się one wokół odbytu jak i także na narządach płciowych. Zakażenie kończystymi kłykcinami wywołuje wirus HPV. Jest to wirus ludzkiego brodawczaka. Kłykciny kończyste należą do jednych z najczęstszych chorób, które są przenoszone drogą płciową. Mówi się o tym, że około połowa wszystkich ludzi aktywnych seksualnie w ciągu swojego życia ma lub będzie miało do czynienia z wirusem HPV. Największym zagrożeniem wirus ten stanowi u kobiet. Dlaczego? Ponieważ bezpośrednio jest przyczyną główną rozwoju raka szyjki macicy.

Przy wszystkich chorobach najważniejsze dla osób są przyczyny jej powstawania. W tym przypadku zarówno jeśli chodzi o kłykciny, jak i także za pospolite brodawki odpowiada bezpośrednio wirus ludzkiego brodawczaka. Jest ich ponad sto różnych typów. Ponad 40 dotyka zarówno obszarów męskich jak i także żeńskich narządów płciowych. Te typy wirusa HPV, który powoduje kłykciny przenoszony jest przez kontakty seksualne. W znacznej większości przypadków immunologiczny układ eliminuje wirusa HPV. Wówczas u tej osoby zakażonej objawy kończystych kłykcin się nie pojawiają. Są jednak także sytuacje, w których osłabiony immunologiczny układ nie jest za nic w świecie poradzić sobie z tym wirusem. Wówczas u osoby zarażonej HPV właśnie kłykciny kończyste się pojawiają.

Wiele osób z obawy zastanawia się także nad tym jakie są drogi zakażenia jeśli chodzi o kłykciny kończyste. Gdy takowej wiedzy nie posiadamy warto poszukać co nie co informacji w sieci. Po wpisaniu frazy kłykciny kończyste drogi zakażenia otrzymamy wiele stron, na których na ten właśnie temat będzie można poczytać. Wszystko w porządku jednak należy zwrócić uwagę na to, aby strony na których szukamy informacji była wiarygodna. Raczej początkujące fora internetowe nie są dobrym źródłem. Najlepiej jest bowiem poczytać specjalistyczne wypowiedzi od lekarzy. W sieci, a już szczególnie na stronach medycznych znajdziemy takowe informacje i będą to informacje z przysłowiowej „pierwszej ręki”. Na poważnych i specjalistycznych stronach internetowych jeśli chodzi o drogi zakażenia znajdziemy najważniejszą drogę zakażenia. Drogą tą są kontakty seksualne bez zabezpieczenia z wieloma partnerami. Wiele osób niestety pochopnie idzie do łóżka, z czasem przypadkowo spotkanymi osobami. Jest to duży błąd. Bez zabezpieczenia jest to poczynanie bardzo ryzykowne. Skoro nie znamy danej osoby to tym bardziej nie wiemy czy dana osoba nie jest zarażona jakimś wirusem czy też chorobą. Kolejna droga zakażenia to aktywność seksualna w młodym wieku. Czasem wiele osób nie zdaje sobie sprawy ile jest możliwości zarażenia tą jak i także innymi tysiącami osobami. W przypadku kłykciny kończystej drogą zakażenia jest stosunek seksualny. Jest to choroba weneryczna, a więc zarazić się nią można drogą seksualną.

W celu uniknięcia zarażenia należy przy każdorazowym stosunku się zabezpieczać. Nie należy ryzykować, ponieważ zarówno kłykciny kończyste jak i także inne choroby weneryczne są bardzo trudne w zdiagnozowaniu oraz w leczeniu. Lekarstwa oczywiście na te choroby są, ale zwykle zarówno kobiety jak i mężczyźni swoich dolegliwości się wstydzą i opierają się, aby pójść ze swoim problemem do odpowiedniego lekarza. W dzisiejszych czasach powinniśmy być na tyle świadomi, że najważniejsze dla nas powinno być zdrowie. W naszym życiu powinniśmy robić wszystko, aby zdrowym być i żyć bez żadnych dolegliwości.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułLeczenie Kłykcin
Następny artykułPrzebieg Kłykciny

2 KOMENTARZE

  1. Chyba mam ten problem…
    Strasznie sie tego wstydzę. ;/ Mam za tydzień wizytę u wenerologa. Robilem wszystkie badania i w ogole. Ale dzieki temu ze szybko zareagowalem byc moze uda mi sie pozbyc tego problemu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here