Mycoplasma to choroba należąca do jednych z najczęściej występujących zakażeń drogą płciową. Choroba zwykle nie daje żadnych objawów na samym początku, dopiero potem daje odczuć wyraźne dolegliwości. Zdarza się czasem, że lekarze nie potrafią dokładnie stwierdzić, co jest przyczyną złego samopoczucia pacjenta i przez to nie mogą załączyć efektywnego leczenia. Dobrym pomysłem jest zatem zakupienie domowego testu PCR, który jest dostępny na większości stron internetowych. Dzięki niemu osoba, która podejrzewa u siebie zakażenie, może znaleźć odpowiednią metodę pozwalającą na jej całkowite wyleczenie.

Warto oczywiście wcześniej zadbać o odpowiednią profilaktykę, która jest znacznie łatwiejsza, niż samo leczenie tej choroby. Ponieważ zakażenie bakteriami, jakie wywołują Mycoplasmę odbywa się głównie za pośrednictwem nierozważnych kontaktów płciowych, należy uregulować swój tryb życia i zmniejszyć ilość partnerów seksualnych w naszym życiu. Dobrze jest również zastosować odpowiednie zabezpieczenie, które może uchronić nas nie tylko przed niechcianą ciążą, ale też przed większością chorób wenerycznych wywoływanych takimi kontaktami. Warto zachować również ostrożność przy korzystaniu z toalet w miejscach publicznych bądź z szatni, gdzie zarazki bardzo szybko się rozprzestrzeniają. Nie należy także dzielić z osobą zarażoną tych samych rzeczy osobistych tj, ręczników, pościeli, bielizny, gdyż są to główne siedliska bakterii, gdzie wszystko może się na nas przenieść.

Mycoplasma daje bardzo nieprzyjemne dolegliwości związane z układem moczowo-płciowym. Zwykle do symptomów tej choroby zalicza się: ból przy oddawaniu moczu, świąd, pieczenie, upławy, nieprzyjemny zapach unoszący się wokół okolic intymnych. W przypadku zaniedbywania tej choroby może dojść do poważnego uszkodzenia cewki moczowej, zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn- do takich zagrożeń należą przewlekłe zapalenia, bezpłodność, czy inne nieprzyjemne konsekwencje, których również nie należy lekceważyć.

Mycoplasma i jej leczenie to sprawa, która często wywołuje wiele sprzecznych opinii wśród środowiska lekarzy. Zdecydowanie najbardziej skuteczną metodą jest antybiotykoterapia, do której zazwyczaj stosuje się lek o nazwie Azytromecyna. W celu dobrania odpowiedniej terapii, zwykle konieczna jest jednak trafna diagnoza postawiona przez specjalistę. Niewłaściwie dobrane środki mogą bowiem spowodować inne skutki uboczne, których nie będzie nam łatwo się pozbyć. Zwykle kuracja odpowiednio dopasowanym antybiotykiem trwa nie więcej niż 5 dni. Dobrze zatem jak najszybciej podjąć leczenie, by uwolnić się od nieprzyjemnych skutków tej choroby. Oczywiście, aby podjąć się leczenia, konieczne jest wcześniejsze wykonanie szeregu testów na potwierdzenie obecności bakterii Mycoplasmy w naszym organizmie. Na chwilę obecną najlepszą metodą wykrywania tych bakterii są testy PCR, dzięki nim można uzyskać pełny i jasny wynik, co do kroków, jakie należy podjąć w celu wyleczenia się z tej choroby. Dodatkowo możliwe jest dokonanie tego we własnym zaciszu domowym, bez konieczności udawania się na krępujące lekarskie konsultacje. Zaleca się ich wykonywanie wszystkim osobom, które odbyły przygodny stosunek, chcą mieć pewność, że są całkowicie zdrowe, często zmieniają partnerów seksualnych, jeśli u partnera/partnerki danej osoby wystąpiły lub występują dolegliwości związane z układem moczowo-płciowym, bądź tym osobom, które odczuwają już przez długi czas określone dolegliwości przypominające objawy którejś z chorób wenerycznych.

4 KOMENTARZE

  1. Poznałem fajna dziewczyne, po miesiacu znajomosci poszlismy do lozka.. i tu sie zaczynaja schody.. zaczal mnie swedzic penis i odczuwam ból przy oddawaniu moczu ://// i co teraz?

  2. Ostatnio jak oddaję mocz to boli mnie penis a czasami pojawia się wysypka, która swędzi szczególnie po prysznicu. Nigdy nie miałem czegoś takiego. Nie mam stałej partnerki, raczej stawiam na przygodny seks. Czy mam się czego obawiać?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here